Menu
Powered By: Ca_logo_sticky

Nanaimo-bmx-logos-03-sm_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Nanaimo BMX Map

Location:
2200 Labieux Rd
Nanaimo BC V9T 3K7
View Map | Get Directions

Track Operator:
*Check Nanaimo BMX Facebook page for pre-registration info*

info@nanaimobmx.com

Track Image

Standard Single Single

May 09, 2018


  • Registration Begins: 6pm
  • Registration Ends: 630pm
  • Race Time: ASAP
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2018-05-09

Rider Results

Rider Results

District / 10 Intermediate / Inter

District / 10 Novice / Novice

  • 1 EDUARD PEPENEL
  • 2 RILEY GEROW
  • 3 ETHAN WOODS

District / 11 Cruiser / Cruiser

District / 11 Expert / Expert

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 KIAH BILTON
  • 2 JACOB MATHESON
  • 3 OAKLYN BURSEY
  • 4 BECKHAM PAYNE
  • SCARLETT PAQUETTE

District / 12 Intermediate / Inter

District / 13 Expert / Expert

District / 26-35 Expert / Expert

District / 31-35 Cruiser / Cruiser

  • 1 JONATHAN MILBURN
  • 2 TARA BURSEY
  • 3 MICHAEL WIEBE
  • 4 NATHAN THOMAS
  • RHIANNA GREEN

District / 36-40 Cruiser / Cruiser

District / 3 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 NATALIE THOMAS
  • 2 ELIZA HARMISON
  • 3 SUTTON RANGER
  • LUKE THOMAS

District / 41-45 Cruiser / Cruiser

District / 4 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 WAYLON CHURCHILL
  • 2 BREAKER GADD
  • 3 EVAN VAAST
  • 4 OWEN PALMER-LAWSON
  • 5 WILLEM BAXTER
  • KEATYN MARTIN
  • PARKER WOOD

District / 5 & Over Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 JACOB ERNST
  • 2 KADE BJORK
  • 3 BENSON STRUCH
  • 4 MABEL BERKHEIMER
  • 5 JAXX PAQUETTE
  • CHARLIE GEROW

District / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 WHISTLER PAYNE
  • 2 BRINLEY BILTON
  • 3 ISAAC ST PIERRE
  • 4 ADERA STEVENSON
  • 5 CHARLEIGH BARFOOT
  • 6 MYLA BISSENDEN
  • 7 AIDEN SKOGLAND
  • 8 COLBIE STRUCH
  • MASON COOK
  • GREYSON THOMAS

District / 6 Novice / Novice

District / 7 Intermediate / Inter

District / 7 Novice / Novice

  • 1 GARY GEROW
  • 2 ZANDER BOSCH
  • 3 KEEGAN MCMANUS-TAYLOR

District / 8 Expert / Expert

District / 8 Intermediate / Inter

  • 1 DAMION CATHRINE
  • 2 SYDNEY CHURCHILL
  • 3 CRUZ LENDRUM
  • 4 MARCUS CRUMP
  • WILLIAM SCARLETT

District / 8 Novice / Novice

  • 1 MILLER HENRY
  • 2 NIXON MACDONALD
  • 3 MARIK HOWSON
  • CONNOR VERDON
  • TIANNA MIKUS

District / 9 Expert / Expert

District / 9 Novice / Novice

  • 1 KAILEE BOTROKOFF
  • 2 NICOLA REED
  • 3 ELLA SKOGLAND

Sponsors