Menu
Contact Us
Kelowna BMX Map

Location:
645 Dodd Rd
Kelowna BC V1VX5H1
View Map | Get Directions

Track Operator:
Kirk Van Cornewall
[email protected]
President
[email protected]
[email protected]

Operators:
Jeff Ingram

Track Image

Earned Double

June 22, 2016


  • Registration Begins: 5:30 PM
  • Registration Ends: 6:15 PM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: $10.00 CAD
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2016-06-22

Rider Results

Rider Results

District / 5 & Over Balance / Bike

  • 1 PARKER STOCKS
  • 2 ALEX SMITH
  • 3 SOPHIE CLARK
  • 4 KADE MAYALL
  • 5 BENNETT PISTER
  • RAISTLIN GUY

District / 4 Balance / Bike

  • 1 SABINA AULT
  • 2 LIAM SMITH

District / 3 Balance / Bike

  • 1 BECK CHAPPELL
  • 2 TANNER HILL
  • 3 ADERO GONZALEZ
  • 4 HALLE STOCKS
  • 5 KEYAHN KAMIZATO
  • 6 HENRY HILL
  • ALEX WANNOP

District / 1-2 Balance / Bike

District / 36-40 Women / Cruiser

District / 14 / Cruiser

District / 26-30 / Cruiser

District / 41-45 / Cruiser

District / 46-50 / Cruiser

District / 5 & Under / Novice

District / 6 / Novice

  • 1 LEVI CARLSON
  • 2 THALES MCKENNA
  • 3 TANNER SHARKEY
  • 4 CASH MCKENNA
  • 5 WYATT NICHOLLS
  • 6 EMMET CURRIE
  • 7 NICHOLAS JOBE
  • 8 WESLEY HARTT
  • MATTHEW AREND
  • KAI FIELDS
  • SAMANATHA SHAW

District / 7 / Novice

  • 1 CASH REZANSOFF
  • 2 CONNOR SPENCER
  • 3 ISAAC WANNOP

District / 8 / Novice

  • 1 LUKE NIEHAUS
  • 2 JACKSON JOBE
  • 3 TOMAS SHAW
  • 4 JONAS BOBYK
  • 5 TYSON PALEY
  • 6 CALEY CLARK
  • 7 KAILI HOPFNER
  • 8 MALORY WAGNER
  • SEAN MACINNIS
  • ASPYN COLIN

District / 9 / Novice

District / 12 / Novice

District / 15 / Novice

District / 6 / Intermediate

  • 1 JOSIAH KUHN
  • 2 RYDER SOROKA
  • 3 MYKAI STENE
  • 4 KYLER STOCKS
  • 5 BURTON WILLEY
  • DEMICO GONZALEZ

District / 7 / Intermediate

District / 10 / Intermediate

District / 11 / Intermediate

  • 1 BLAKE KLASSEN
  • 2 HAYDEN HAMILTON
  • 3 BLAKE POMEROY
  • 4 ALEX SCHWARZ
  • CHLOE NILSSON

District / 15 / Intermediate

  • 1 NATALIE SCHMIDT
  • 2 KYARA CHAMBERLAIN
  • 3 TYLER KRUGER

District / 19-27 / Intermediate

  • 1 TEEGAN CHAMBERLAIN
  • 2 NICOLAS HARRISON
  • 3 TANNER BOWEN
  • DAN MEIER

District / 41-45 / Intermediate

District / 10 / Girls

District / 8 / Expert

District / 9 / Expert

  • 1 MEKHI EMERENINI
  • 2 LUKE SOWPAL
  • 3 LUCAS BRANDT

District / 10 / Expert

District / 11 / Expert

District / 14 / Expert

Sponsors